Śródmiąższowe zapalenie płucWarto mieć świadomość, że zapalenie płuc jest chorobą dość złożoną. Okazuje się, że ze względu na patomechanizm oraz odrębności przebiegu klinicznego wyróżnia się trzy podstawowe odmiany tej choroby, w tym śródmiąższowe zapalenie płuc. Objawy zapalenia płuc tego rodzaju charakteryzuje się przede wszystkim pojawieniem się symptomów zapalenia o etiologii wirusowej.


Śródmiąższowe zapalenie płuc

Foto: bi.gazeta.pl


Objawy zapalenia płuc związane są z występowaniem ogólnego „rozbicia”. Pojawiają się bóle głowy oraz bóle mięśni. Objawy zapalenia płuc tego rodzaju obejmują również nieżyt nosa oraz spojówek. Pojawia się również gorączka. Warto mieć świadomość, że objawy zapalenia płuc tego rodzaju to również pojawiający się suchy i męczący kaszel. By rozpoznać tę chorobę i stwierdzić, że objawy zapalenia płuc jednoznacznie wskazują na odmianę śródmiąższową, jest konieczność wykonania badania radiologicznego. A to dlatego, że badania na obecność wirusa wykonywane są bardzo rzadko. Leczenie przyjmuje charakter objawowy. Warto mieć także świadomość, że w wielu przypadkach podaje się antybiotyki. Choć nie mają one żadnego wpływu na infekcję wirusową, warto mieć świadomość, że niekiedy pojawiają się powikłania bakteryjne i właśnie dla tego podawanie takich leków jest konieczne. Trzeba także mieć świadomość, że niektóre infekcje wirusowe mogą odpowiadać za pojawienie się szczególnych postaci zapalenia płuc. Zalicza się do nich między innymi chorobę papuzią. Objawy zapalenia płuc tego rodzaju to przede wszystkim: bóle głowy, ostra gorączka, senność, zaburzenia świadomości.
1 Odpowiedzi do “Śródmiąższowe zapalenie płuc”

  1. Maryśka
    2012-04-06

    Zapalenie płuc jest bardzo poważną choroba. Jeżeli możemy, to należy jej zapobiegać!. Ja bardzo często choruje na zapalenie oskrzeli, a jak się nie doleczę do końca, to mam zapalenie płuc.


Dodaj komentarzPoznaj smaczne produkty mleczne - riso, desery, jogurty owocowe oraz z czekoladą. Zacznij zdrowo się odżywiać każdego ranka dzięki smacznym przetworom mlecznym.

Sierpień 2014

P W Ś C P S N
« lipiec   wrzesień »
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31